Torthaí 2009


Buaiteoirí na gComórtas

Comórtas 1 ‘Hansel & Gretel’
Gaelscoil Choillín, An Muileann gCearr.
Comórtas 2 ‘Brionglóid Mháirtín’
Scoil Náisiúnta Cholmcille, Ros a Mhíl, Co. Na Gaillimhe.
Comórtas 3 ‘Cinder Eile’
Scoil Naomh Eirc, Baile an Mhóraigh, Co. Chiarraí.
Comórtas 4 ‘Saoire na mBan’
Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. na Gaillimhe.
Comórtas 5 ‘Sióga na mBánta’
Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. Na Gaillimhe.
Comórtas 6 ‘Ár Lá Amuigh’
Scoil Chonaill, An Bun Beag, Tír Chonaill.
Comórtas 7 ‘An Slipéar Gloine’
S.N. na nDún, Na Dúnta, An Muileann gCearr.
Comórtas 8 ‘Níl Feighlí Uainn’
Gaelscoil Mhichíl Chíosóig, Inis, Co. an Chláir.
Comórtas 9 ‘An Buachaill Deas Macánta’
Gaelscoil Mhic Easmainn, Trá-lí, Co. Chiarraí.
Comórtas 10 ‘Mo Chéad Faoiside’
Pobalscoil Ghaoth Dobhair, Tír Chonaill.
Comórtas 11 ‘Bhfuil tú i gceart sa chloigeann?’
Coláiste Ailigh, Leitir Ceanainn, Tír Chonaill.
Comórtas 12 ‘Chun na Farraige Síos’
Pobalscoil Ghaoth Dobhair, Tír Chonaill.
Comórtas 13 ‘An Bhanraíon Sneachta’
Clochar na Toirbhirte, An Muileann gCearr.
Comórtas 14 ‘Níl aon Tinteán mar do Thinteán Féin’
Scoil N. Eoin Baiste na gCailíní, Caiseal, Co. Thiobrad Árann.
Comórtas 15 ‘Fathach na Sróine Móire’
Gaelscoil Éanna, An Uaimh, Co. na Mí.
Comórtas 17 ‘Amuigh Faoin Spéir’
Club Óige Rann na Feirste, Tír Chonaill.
Comórtas 18 ‘An Gréasaí agus na Leipreacháin’
Scoil an Duinnínigh, Sórd, Co. Átha Cliath.

Duaiseanna Speisialta

An Bhunscoil is Fearr: Gaelscoil Ultain, Muineachán.
An Bhunscoil Gaeltachta is Fearr: Scoil Chonaill, An Bun Beag, Tír Chonaill.
An Pobalcholáiste is Fearr: Coláiste Cholmcille, Indreabhán, Co. Na Gaillimhe.
Trófaí Genesis: Gaelscoil Éanna, An Uaimh, Co. na Mí. (Scothléiriú ar Cheoldráma)
An Léiriú is Fearr ar Nuadhráma: Coláiste Ailigh, Leitir Ceanainn, Tír Chonaill.
Corn Sheosamh Mhic Gabhann: Clochar na Toirbhirte, Dún ar Aill, Co. Chorcaí.
Scothléiriú an Fhéile: Pobalscoil Ghaoth Dobhair, Tír Chonaill.

Duaiseanna an Mholtóra

  • Scriopt Cliste – ‘An Diabhailín Dearg’ Gaelscoil de hÍde, Uarán Mór, Co. Na Gaillimhe.
  • Caighdeán Ceoil – ‘Iosaif & a Chóta Ildaite’ Scoil an Duinnínigh, Sórd, Co. Átha Cliath.
  • Síle sa dráma ‘Fiche Euro’ Scoil Bhríde, Leitir Mhic an Bhaird, Tír Chonaill.
  • Caighdeán an Ghrinn ‘Pionta Amháin Uisce’ Coláiste Cholmcille, Indreabhán, Co. Na Gaillimhe.

Duaiseanna an Ionaid Ealaíne

Aisteoir is Fearr: Gillín Sneachta sa dráma ‘Gillín Sneachta’ Gaelscoil Ultain, Muineachán.
Banaisteoir is Fearr: Iosaif sa dráma ‘Iosaif & a Chóta Ildaite’ Scoil an Duinnínigh, Sórd, Co. Átha Cliath.